Як отримати відстрочку від мобілізації в Україні: ключові поради та допомога юриста

  • Головна /
  • Блог /
  • Як отримати відстрочку від мобілізації в Україні: ключові поради та допомога юриста
Як отримати відстрочку від мобілізації в Україні: ключові поради та допомога юриста - Блог адвоката

Як отримати відстрочку від мобілізації в Україні: ключові поради та допомога юриста

  • 29.11 в 20:24
  • Адвокат

У час мобілізації важливо знати свої права та розуміти, хто може отримати відстрочку. Ця стаття допоможе розібратися в підставах для відстрочки та надасть корисні рекомендації.

Підстави для відстрочки

Згідно з українським законодавством, право на відстрочку мають:

  1. Сімейні обставини:

    • Утримання непрацездатних родичів.
    • Догляд за дитиною до 18 років у разі відсутності другого з батьків.
    • Багатодітні батьки (троє і більше дітей).
  2. Медичні показання:

    • Тяжкі хронічні захворювання.
    • Інвалідність або обмежена працездатність.
  3. Освіта:

    • Студенти та аспіранти денної форми навчання.
  4. Професійні причини:

    • Працівники критично важливих галузей економіки.

Як оформити відстрочку?

Щоб отримати відстрочку, необхідно:

  • Підготувати документи, що підтверджують підставу для відстрочки (медичні довідки, свідоцтва про народження дітей тощо).
  • Звернутися до територіального центру комплектування із заявою.
  • Отримати підтверджуючий документ про надання відстрочки.

Юридична допомога

Якщо ви зіткнулися з відмовою або труднощами при оформленні відстрочки, важливо отримати юридичну консультацію. Звертайтеся до адвоката Валентини Юрченко:
📞 +38 (093) 12 14 293
📞 +38 (096) 40 24 814

Валентина допоможе розібратися у вашій ситуації, підготувати необхідні документи та захистити ваші права.

Відстоюйте свої права на законних підставах вже сьогодні!

Часті питання (FAQ)

Відстрочка від мобілізації у воєнний час надається певним категоріям військовозобов'язаних: заброньовані, інваліди, ті, хто самостійно виховують дитину, громадяни, які виховують дитину з інвалідністю або тяжкими хворобами, особи, які займаються доглядом за інвалідом; ті, хто утримує дітей-сиріт, військовозобов’язані, які утримують 3 або більше неповнолітніх, опікуни людей з інвалідністю тощо. Варто зазначити, що при вагітній дружині та дитині до 3 років особа не отримає відстрочки. Зверніться до адвоката для аналізу ваших обставин, щоб визначитися з підставами для відстрочки.
На тренінгу обговорюються ситуації, коли представники ТЦК тиснуть на чоловіків, змушують "негайно проїхати" до ТЦК, ігнорують медичні проблеми, не дають можливості довести законні підстави на відстрочку або пропонують підписувати документи, які не можна підписувати.
Повістку можна отримати декількома шляхами: поштою, на роботі, на вулиці, на блок-посту тощо. У кожному випадку слід визначитися з повноваженнями особи, яка видає повістку. Адвокат з питань мобілізації перевірить законність підстав та відповідність повістки законним вимогам.
Для отримання відстрочки потрібно подати до ТЦК відповідну заяву та документи, що підтверджують, що особа не підлягає призову. Можливий перелік документів: висновок МСЕКу, медичні довідки, свідоцтва про народження дітей тощо. Адвокат по мобілізації допоможе з підготовкою документів та супроводжує процес.
Для визначення підстав неправомірності рішення ВЛК слід звернути увагу на медичні картки та виписки з лікарень, зосередитися на хронічності захворювань і їх перебігу. Оскаржити висновки ВЛК можна у досудовому порядку та через суд. Необхідно написати заяву/скаргу з проханням переглянути рішення вищою ВЛК, долучивши всі відповідні медичні документи та копію попереднього рішення. У разі наявності підстав, юрист з питань мобілізації може допомогти в оскарженні, що підвищує ймовірність успіху. Важливо зазначити, що процес оскарження рішення ВЛК не звільняє від призову.
Для підвищення шансів на захист та своєчасного виходу з РТЦК без повістки "на відправку" необхідно: уважно ознайомитися з усіма документами, що надаються для підпису; не підписувати жодного документа без погодження з адвокатом; фіксувати усі дії в межах можливого; викликати поліцію для фіксації фактів порушень; звернутися до адвоката прямо з РТЦК для оперативної консультації. Краще потурбуватись про це завчасно: запам'ятати свої права, отримати поради адвоката та укласти з ним договір для швидкого реагування.
Поставте оцінку 😍
Рейтинг: 4
Проголосувало: 1